banner isbank

Satranç Haberleri

1. Bursa Karma Satranç Turnuvası

 Turnuva 1. Bursa Karma Satranç Turnuvası
 Organizasyon Bursa Satranç İl Temsilcilği, Bursa Nilüfer İlçe Temsilciliği, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Deneyim Sk, Modern Satranç Sk Nida Satranç Sk
 Turnuva Tarihi 14 Kasım 2020 Cumartesi - 15 Kasım 2020 Pazar
 Turnuva Yeri Kulüp Merkezleri & Tornelo.com
 Kategoriler 12 Yaş ve Altı: 2014-2009 Yılları ve Arasında Doğan Sporcular
Açık Kategori: 2008 ve Önceki Yıllarda Doğan Sporcular
 Kontenjan 32
 Tempo 10' + 5" Eklemeli Tempo
 Tur Sayısı 5 Tur
 Başvuru Şartları 2020 - 2021 yılı vizesi yapılmış, 2014 ve öncesinde doğan lisans ili veya ikametgahı Bursa olan sporcular katılabilir.
 Ödüller Her kategoride ilk 5 dereceye ve en iyi kız sporcuya madalya; ilk 3 dereyi alan sporculara satranç kitabı
Ayrıntılar Yönergede 5. Madde
 Katkı Payı Yok
 Son Başvuru 12 Kasım 2020 Perşembe 21:00
Yarışma Yönergesi Turnuva salonuna göre kaydınızı yapınız
(Salonlar tüm sporculara açıktır, kulüp sporcusu olma şartı yoktur.)
 12 Yaş ve Altı-BBB Satranç       
 12 Yaş ve Altı-Modern Satranç SK   
 12 Yaş ve Altı-Nida Satranç SK 
 Açık Kategori-BBB Satranç 
 Açık Kategori-Modern Satranç SK
 Açık Kategori-Deneyim SK 

1. Bursa Karma Satranç Turnuvası, kulüp merkezlerinde hakem gözetiminde Tornelo.com platformu üzerinden düzenlenecektir. (Sporcuların turnuva salonları dışında katılmaları mümkün değildir.)
Turnuva daveti başvuru yaparken yazdığınız e-posta adreslerine gönderilecektir.

Sporcular kişisel dizüstü bilgisayarları, maske ve siperlikleri ile turnuvaya katılacaklardır. (Tablet veya akıllı telefon kullanılamaz.) Turnuvanın düzenleneceği salonlar TSF "Pandemi Sürecinde Turnuva Düzenleme Esasları" rehberine göre düzenlenecektir. 
 

Turnuvaya Katılım İçin Yapılması Gerekenler;

1. www.tornelo.com sitesinde bir kullanıcı kaydınız yok ise; yeni bir kullanıcı oluşturunuz. (Nasıl hesap oluşturulur? bilgi için tıklayınız.)
2. Katılacağınız salona ve kategoriye göre online kayıt yapınız.
3. Başvuru esnasında Tornelo.com'a kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi yazınız. (turnuvaya daveti yazdığınız e-posta adreslerinize gönderilecektir. e-posta adresinin aynı olduğundan emin olunuz.)

Katılım Sağlanabilecek Kulüp Merkezleri ve Kontenjanları:
(Salonlar tüm sporcuların katılımına açıktır. Kulüp sporcusu olma şartı yoktur. Eğer bir salonun kontenjanı dolmuşsa diğer salonlara başvuru yapabilirsiniz.)

Tornelo platformu hakkında açıklamalar daha sonra eklenecektir.

Devamını oku...

ÇHGM Online Satranç Turnuvası 7 – 12 Yaş Grubu Maçları Başlıyor

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü(ÇHGM) bünyesinde bakım altındaki çocukların katılım gösterdiği turnuvanın 7 – 12 yaş grubu il elemeleri 27 Ekim 2020 tarihinde chess.com üzerinden düzenlenecek. Her ilden ilk üçe kalan 243 sporcunun şampiyonluk mücadelesi ise 3 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecek.


https://tsf.org.tr/guncel-haberler/15018-chgm-online-satranc-turnuvasi-7-12-yas-grubu-maclari-basliyor

Satranç severleri dikkatine Lisans, Vize ve Transferler hakkında bilgilendirme

satranc lisans_vize14 Aralık 2019 tarih ve 30978 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliği’ne uygun şekilde hazırlamakla yükümlü olduğumuz yeni “Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı” Bakanlık tarafından onaylanmasının ardından önümüzdeki günlerde yürürlüğe girecektir. Bu talimatın yürürlüğe girmesiyle birlikte bugüne kadar federasyonumuz lisans bilgi sistemi üzerinden yürütülmekte olan sporcu lisans, vize ve transfer işlemleri bundan böyle diğer tüm federasyonlarda olduğu gibi Bakanlık bilişim sistemi üzerinden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl/ İlçe müdürlükleri tarafından yürütülecektir. Yayınlanan yönetmeliite yalnızca vize işlemlerinden ücret alınabileceği belirtilmiştir. 16 yaş ve altı sporcuların vize işlemlerinden bedel alınıp alınmaması hususu federasyonların kendi takdirlerine bırakılmış olup Yönetim Kurulumuzca bugüne kadar uygulanmakta olan 16 yaş ve altı sporcuların vize işlemlerinden bedel alınmaması uygulamasının devam ettirilmesine karar verilmiştir.

“Sokakta Satranç Var” Pandemi Döneminin Tüm Tedbirleri ve Önlemleri ile Başlıyor


sokakta satranc_var“Sokakta Satranç Var” Projesi’nin 6’ıncısı, 12 – 20 Eylül 2020 tarihleri arasında “Maskeni Tak, Mesafeni Koru, Hamleni Yap” sloganıyla yapılacak.

Bu zorlu günlerde, projemizi pandeminin tüm kurallarıyla, önlemleriyle hayata geçirelim, bu güzel geleneğimizi bozmayalım istedik. Yurdun her köşesinden yine “Satranç İçin Varız” sesleri, hepimize güç versin istedik.

Kalabalıklara karışmadan, yaylada, denizde, ormanda, evimizin bahçesinde, balkonumuzda, tarlamızda, bağımızda ya da her neredeysek, en yakınlarımızla satranç oynayarak, bu tutkumuzu paylaşalım istedik. Bu memleketin en özel köşelerinin görüntüleri hamlelerinize eşlik etsin, bu tutku yine dalga dalga bir hafta boyunca yurdun her yanına en güzel duyguları taşısın istedik.

Devamını oku...

Pandemi Sürecinde Turnuva Düzenleme Esasları

corona satranc_kKıymetli Satranç Ailemiz,

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 Pandemi sürecinde evde kaldığımız günlerde online turnuvalar ve kampanyalar ile dijital ortam üzerinden bir arada olmaya devam ettik. Bu süreçte online turnuvalar ile 10 binin üzerinde sporcumuz hamle yaptı. Satranç ailemiz olarak, sizlerle turnuva salonlarında bir arada olmayı, turnuva heyecanını birlikte yaşamayı çok özledik. Şimdi yeni normal döneminde Covid-19 Çalışma Prensipleri Komisyonunun uygun gördüğü öneriler doğrultusunda yeniden bir arada olma zamanı.

“Maskeni tak, mesafeni koru ve hamleni yap” sloganı ile komisyonumuzun aldığı önerilere riayet ederek satranç taşlarına dokunmanın, bir arada olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz 2020 Hakem Kurslarımız komisyonumuzun hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda gerçekleştirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu kursun sağlıklı bir şekilde sona ermesi bizlere düzenlenmesi planlanan turnuvalar için umut olmuştur.

Devamını oku...